لطفا صبر کنید ...

اصول اولیه یادگیری فال تاروت

7 مهر, 1399 توسط مدیریت0
معانی-کارتهای-تاروت-کبیر.jpg

اصول اولیه یادگیری فال تاروت

کارتهای تاروت شامل ۷۸ کارت تصویری می باشد که هر کدام از این کارتها معانی خاص و منحصربفرد خود را دارد. کارتهای تاروت به دو قسمت اصلی کارتهای تاروت کبیر (۲۲ عدد) و کارتهای تاروت صغیر (۵۶ عدد) تقسیم میشوند. نام انگلیسی کارتهای تاروت کبیر Major Arcana و همچنین کارتهای تاروت صغیر Minor Arcana می باشد.
۲۲ کارت تاروت کبیر + ۵۶ کارت تاروت صغیر = ۷۸ کارت تاروت
کارتهای تاروت کبیر پایه و اساس تاروت را تشکیل میدهند؛ همچنین ۵۶ کارت تاروت صغیر مجموعه ای از ۴ خال یا دسته مختلف هستند (جام ، سکه ، شمشیر ، عصا) که هر دسته شامل ۱۴ کارت میباشد و در مجموع ۵۶ کارت تاروت صغیر را تشکیل میدهند.
۲۲ کارت تاروت کبیر بیانگر الگوهای اصلی و درسهای معنوی زندگی ماست و مجموع ۵۶ کارت تاروت صغیر بازتاب فعالیت های روزانه زندگی هستند. در ادامه بطور کامل با نام ها و معانی کارتهای تاروت کبیر و صغیر آشنا میشویم.

کارتهای تاروت کبیر (Major Arcana)

کارتهای تاروت کبیر شامل ۲۲ کارت مجزا است که پایه و اساس تاروت را تشکیل میدهند. به ۲۲ کارت تاروت کبیر “خال حکم” نیز گفته میشود. کارتهای تاروت کبیر از ۰ تا ۲۱ شماره گذاری شده اند که شماره صفر آن کارت “ابله” و شماره ۲۱ آن کارت “جهان” میباشد. در انتهای این مطلب تصاویر ۲۲ کارت تاروت کبیر به همراه معانی و مفاهیم آنها ارائه خواهد شد.
اهمیت کارتهای تاروت کبیر
کارتهای تاروت کبیر مسیری برای خود شناسی معنوی است که برای فهمیدن معانی عمیق تر از مراحل مختلف زندگیتان چه در گذشته ، حال و آینده به شما یاری میرساند. معانی کارتهای تاروت کبیر نشان دهنده ساختار شخصیت و آگاهی انسان هاست. تصاویر بر روی کارتهای تاروت کبیر برآمده از دانش و حکمت تمدن های مختلف و همچنین رسم و رسومات سری و محرمانه آنهاست؛ رسم ورسوماتی از تمدن های مصری، بودایی، هندو، صوفی، عبری و ادیان مسیحی.
تصاویری که در کارتهای تاروت با آن سر و کار دارید شباهت بسیاری با تصاویر ماندالا دارد. تصاویر ماندالا تصاویری است که توسط تبتی های باستان بعنوان دروس معنوی و ماورائی در عبادتهایشان نقاشی شده است. این تصاویر مملو از جزئیات و نشانه هایی است که هر کدام از این جزئیات معانی و نشانه های خاص خود را دارد. به همین علت مطالعه و بررسی هر یک از تصاویر کارتهای تاروت کبیر و شناخت جزئیات آن از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. هر کدام از اشیاء و جزئیات کوچک که در تصاویر کارتهای تاروت کبیر مشاهده میکنید حاوی اطلاعات و پیام های مهمی است که باید از آنها شناخت داشته باشید.

برای آنکه بتوانید به یک تاروت خوان حرفه ای تبدیل شوید تنها دانستن نام کارتها و تصاویری که در آن مشاهده میکنید کافی نیست، به چیزی فراتر از معانی مرسوم هر کارت نیاز دارید. شما باید با نماد ها و جزئیات تصاویر کارتهای تاروت آشنائی کامل داشته باشید و بتوانید به سبک خودتان آن نمادها و نشانه ها را تعبیر کنید. هرچه اطلاعات بیشتری درباره نمادها داشته باشید به درک عمیق تری از آنچه تاروت به شما ارائه میدهد دست خواهید یافت.
زمانی که اکثر کارتهای ظاهر شده در فال تاروت از کارت های تاروت کبیر باشد نشان دهنده ی آن است که صاحب فال در حال تجربه کردن رخدادها و تغییراتی در زندگی اش است که اثرات طولانی مدت در زندگی اش خواهد گذاشت. همچنین کارتها حاوی پیام ها و نکاتی هستند که صاحب فال برای پیشرفت بیشتر در رسیدن به خواسته های شخصی و معنوی خود باید به آنها توجه کنند. ممکن است برای انجام فال تاروت فقط از ۲۲ کارت تاروت کبیر استفاده شود. از این روش معمولا برای آگاهی از احساسات درون و یا زمانی که نیاز دارید بینش کلی نسبت به موضوعی پیدا کنید استفاده میشود.

نکته مهم: توجه داشته باشید که هنگام ظاهر شدن یک کارت جهت آن از اهمیت بالایی برخوردار است و سرنوشت فال را تغییر میدهد. هنگامی که یک کارت در جهت معکوس ظاهر میشود معمولا بیانگر نشانه ها و مفاهیمی در تضاد با مفاهیم جهت درست آن کارت است. متاسفانه تقریبا تمام سایت های فارسی هیچ اشاره ای به این موضوع ندارند و اکثرا مطالب ناقص و من درآوردی یکدیگر را کپی کرده اند. ما در ادامه به توضیح مفصل کارت به کارت تاروت کبیر خواهیم پرداخت و شما را با معانی و مفاهیم جهت درست و جهت معکوس آنها آشنا خواهیم کرد. تمام مطالب این مقاله از معتبرترین سایت تاروت جهان یعنی BiddyTarot توسط اینجانب سامان گرانمهر ترجمه شده است.
در هنگام گرفتن فال تاروت اگر تعداد زیادی از کارتهای تاروت کبیر برعکس ظاهر شود نشانه آن است که صاحب فال توجهی به این پیامها و نکات مهم نمی کند و قبل از آنکه به راهش ادامه دهد باید بازگردد به پیام و نکاتی که در کارت قبلی به او گوشزد شده است.

 


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


آخرین مقالات

logo-white-footer

فال قهوه

کلیه حقوق این قالب برای فال قهوه محفوظ می باشد